Przejdź do głównej zawartości

Mam tę moc!


Każdego dnia, od początku pandemii, staramy się być dzielni.

Powtarzamy sobie codziennie: „Dam radę”. „Będzie dobrze”. „Jeszcze trochę”.

Mobilizujemy się, działamy, wypełniamy wszystkie obowiązki


Zdarzają się jednak dni, kiedy czujemy, że brakuje już nam sił, energii, mocy…


Gdy mamy gorszy dzień i trudno nam przypomnieć sobie nasze wewnętrzne zasoby, aby naładować na nowo akumulatory swojej  sprawczości i nadziei, warto sięgnąć do ćwiczenia MAM MOC.

Jest to ćwiczenie dla Małych i Dużych.

Może być świetną okazją do pogłębionej rozmowy na temat samooceny, poczucia swojej wartości, dbania o siebie!

Ciekawym wariantem może być wspólna, rodzinna rundka, czyli każdy każdemu wpisuje jego moce!


W te gorsze dni, kiedy czujemy zwątpienie, niechęć czy spadek wiary w siebie, warto sięgnąć po wypełnioną po brzegi własną kartę MAM MOC!

 Klikajcie z mocą:)

Link do PDF - mam moc

                                                                                                    
A teraz poczuj się jak super bohater i zaśpiewaj tę piosnkę :)
Do dzieła!







Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dzień życzliwości!!!

  21 listopada obchodziliśmy nietypowe święto. Dzień życzliwości i pozdrowień!   Idea tego dnia jest bardzo prosta – bądźmy dla siebie nawzajem życzliwi, obdarzajmy się dobrym słowem, miłym pozdrowieniem, uśmiechem! Pozytywna energia, którą przekazujemy innym, wraca do nas z nawiązką :) Obecnie Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień jest obchodzone w ponad 180 krajach. Przyświeca mu jasny cel: uwrażliwianie ludzi oraz wzbudzanie w nich pozytywnych emocji, zachęcanie do dialogu międzypokoleniowego, jak również wyrażanie protestu przeciwko nienawiści, antypatii i nietolerancji. W tej akurat kwestii naukowcy nie mają wątpliwości: bycie miłym, okazywanie dobra, rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje.   Na dowód tego obejrzyjcie krótki filmik:   Życzliwość A teraz do dzieła! Wyjmijcie ręce z kieszeni i zarażajcie siebie i innych ŻYCZLIWOŚCIĄ!!! Specjalnie dla czytelników b

Witajcie!!!

Obecna sytuacja epidemiologiczna stawia przed nami wszystkimi nowe wyzwania.  Jako zespół do spraw pomocy psychologiczno-pedagogicznej w klasach 1-3 w Szkole Podstawowej w Rokietnicy  nie mamy możliwości bezpośrednich spotkań i rozmów z Państwem jako rodzicami, nauczycielami i oczywiście z Wami, kochane dzieciaki!  D latego wymyśliłyśmy emotekrokietnica.blogspot. Chcemy, aby każdy z Was – Duży i Mały Człowiek – znalazł tutaj coś dla siebie – może coś ważnego i ku refleksji, a może coś do inspiracji, ale także coś co wywoła uśmiech na twarzy i sprawi, że poprawi się Wasze samopoczucie i humor.   Zapraszamy do systematycznego odwiedzania naszego bloga. Znajdziecie w tym miejscu ważne i interesujące artykuły, linki do ciekawych stron oraz ciekawostki, konkursy i propozycje na atrakcyjne spędzanie czasu w zaciszu domu.  Czekamy na Wasze komentarze i sugestie. 

Porozmawiajmy. Słowa leczą

POROZMAWIAJMY. SŁOWA LECZĄ. Od wielu lat Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę wspiera dzieci i młodzież w kryzysie. Od 1 marca Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży   116 111 działa codziennie, 24 godziny na dobę! Jest to ogólnopolski, anonimowy, bezpłatny telefon dla dzieci i młodzieży, które potrzebują pomocy w trudnych sytuacjach życiowych. Zwłaszcza teraz, kiedy inne formy pomocy są tak trudno dostępne, kiedy szkoły są zamknięte, nie ma możliwości spotkania się z przyjaciółmi, a izolacja potęguje samotność i lęk. Niestety, kwarantanna nie izoluje od przemocy domowej! W czasie epidemii konsultanci Telefonu otrzymują aż dwa razy więcej wiadomości mailowych od dzieci i nastolatków. Trudno rozmawiać o problemach, gdy za ścianą jest rodzic. Rodzic, który nadużywa alkoholu, wszczyna awantury, stosuje przemoc psychiczną, fizyczną, seksualną.  Bezpieczniej jest schować się gdzieś i napisać wiadomość.( www.116111.pl )   Od 1 kwietnia, w ramach walk