Przejdź do głównej zawartości

RAZEM BYĆ!

Dwa krótkie słowa. A ile skojarzeń! Ile emocji w nas wywołują! Ile tęsknoty, wspomnień, pragnień, nadziei...

 

W czasie pandemii niektórzy z nas są razem przez 24 godziny na dobę.

Inni są odizolowani od bliskich.

Podziwiamy i kibicujemy medykom, pielęgniarkom, opiekunom, którzy są razem z pacjentami, podopiecznymi, chorymi.

Pragniemy być razem z naszymi dziećmi, partnerami, rodzicami.

 

RAZEM BYĆ można w różnych znaczeniach i wymiarach: duchowym, emocjonalnym, fizycznym. Nie zawsze bycie ze sobą razem jest łatwe, ale każdy człowiek – Duży czy Mały – potrzebuje bliskości...

 

Dzisiaj na blogu trzy propozycje – może któraś z nich posłuży Wam do tego, aby poczuć ze sobą bliskość i BYĆ RAZEM.


Pierwsza propozycja: dla kochających wyzwania!


Kto ma ochotę spróbować, niech klika, aby wydrukować sobie listę:

 

Rodzinny challenge – Razem być

 



Druga propozycja:  dla miłośników czytania – książka

Jespera Juula „Być razem”


„W ciągu ostatnich piętnastu lat dorośli nie tylko odkryli na nowo wychowanie dzieci, ale także partnerstwo. Dla wielu bywa to trudne – i o tym jest ta książka. Mam głębokie przekonanie, że wszystkim rodzicom przysługuje prawo do bycia tylko we dwoje, a najlepszą rzeczą, jaką matka i ojciec mogą zrobić dla swoich dzieci, jest zadbanie o swój związek’’.
Jesper Juul 


Tym razem Jesper Juul zwraca się nie do rodziców, ale do partnerów, dzieląc się swoimi refleksjami na temat bliskości, porozumienia i życia w związku. W rozmowie z siedmioma parami porusza całe spektrum typowych zagadnień, takich jak codzienne konflikty, presja wzajemnych oczekiwań, nierówny podział odpowiedzialności czy niezgodność w podejściu do dzieci. Książka zawiera także niezwykle ciekawy rozdział na temat specjalnej więzi, jaka niekiedy wiąże dziecko z jednym z rodziców, i wynikających z tego konsekwencji dla całej rodziny.

• Jaki wpływ na życie rodzinne mają relacje między rodzicami?
• Do czego można wykorzystać konflikty i kryzysy w związku?
• Jak wspierać siebie nawzajem w trudnych chwilach?
• Dlaczego rodzice powinni więcej myśleć o sobie?
• Kiedy warto pójść własną droga?


Trzecia propozycja – dla miłośników muzyki!

Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego wraz z krakowskimi artystami zaprezentowała nową wersję utworu „ Nauczmy się żyć obok siebie”. 

„Ten świetnie znany publiczności utwór wydaje się napisany specjalnie na dzisiejsze czasy. Pragniemy, aby przesłanie w nim zwarte towarzyszyło nam zawsze, nie tylko wtedy, gdy jest ciężko. Dziś jednak szczególnie, gdy mimo izolacji dbamy o siebie wzajemnie i walczymy o zdrowie, chcemy podziękować wszystkim, którzy niosą pomoc podczas epidemii - opiece medycznej i ludziom dobrej woli. 

Bo pomimo wszystko potrafimy RAZEM BYĆ.❤” -  czytamy na stronie Fundacji.


Piosenka pod nowym tytułem”Razem być”:

https://www.facebook.com/Fundacjaim.ZbigniewaWodeckiego/posts/3130878830267263


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dzień życzliwości!!!

  21 listopada obchodziliśmy nietypowe święto. Dzień życzliwości i pozdrowień!   Idea tego dnia jest bardzo prosta – bądźmy dla siebie nawzajem życzliwi, obdarzajmy się dobrym słowem, miłym pozdrowieniem, uśmiechem! Pozytywna energia, którą przekazujemy innym, wraca do nas z nawiązką :) Obecnie Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień jest obchodzone w ponad 180 krajach. Przyświeca mu jasny cel: uwrażliwianie ludzi oraz wzbudzanie w nich pozytywnych emocji, zachęcanie do dialogu międzypokoleniowego, jak również wyrażanie protestu przeciwko nienawiści, antypatii i nietolerancji. W tej akurat kwestii naukowcy nie mają wątpliwości: bycie miłym, okazywanie dobra, rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje.   Na dowód tego obejrzyjcie krótki filmik:   Życzliwość A teraz do dzieła! Wyjmijcie ręce z kieszeni i zarażajcie siebie i innych ŻYCZLIWOŚCIĄ!!! Specjalnie dla czytelników b

Porozmawiajmy. Słowa leczą

POROZMAWIAJMY. SŁOWA LECZĄ. Od wielu lat Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę wspiera dzieci i młodzież w kryzysie. Od 1 marca Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży   116 111 działa codziennie, 24 godziny na dobę! Jest to ogólnopolski, anonimowy, bezpłatny telefon dla dzieci i młodzieży, które potrzebują pomocy w trudnych sytuacjach życiowych. Zwłaszcza teraz, kiedy inne formy pomocy są tak trudno dostępne, kiedy szkoły są zamknięte, nie ma możliwości spotkania się z przyjaciółmi, a izolacja potęguje samotność i lęk. Niestety, kwarantanna nie izoluje od przemocy domowej! W czasie epidemii konsultanci Telefonu otrzymują aż dwa razy więcej wiadomości mailowych od dzieci i nastolatków. Trudno rozmawiać o problemach, gdy za ścianą jest rodzic. Rodzic, który nadużywa alkoholu, wszczyna awantury, stosuje przemoc psychiczną, fizyczną, seksualną.  Bezpieczniej jest schować się gdzieś i napisać wiadomość.( www.116111.pl )   Od 1 kwietnia, w ramach walk

Witajcie!!!

Obecna sytuacja epidemiologiczna stawia przed nami wszystkimi nowe wyzwania.  Jako zespół do spraw pomocy psychologiczno-pedagogicznej w klasach 1-3 w Szkole Podstawowej w Rokietnicy  nie mamy możliwości bezpośrednich spotkań i rozmów z Państwem jako rodzicami, nauczycielami i oczywiście z Wami, kochane dzieciaki!  D latego wymyśliłyśmy emotekrokietnica.blogspot. Chcemy, aby każdy z Was – Duży i Mały Człowiek – znalazł tutaj coś dla siebie – może coś ważnego i ku refleksji, a może coś do inspiracji, ale także coś co wywoła uśmiech na twarzy i sprawi, że poprawi się Wasze samopoczucie i humor.   Zapraszamy do systematycznego odwiedzania naszego bloga. Znajdziecie w tym miejscu ważne i interesujące artykuły, linki do ciekawych stron oraz ciekawostki, konkursy i propozycje na atrakcyjne spędzanie czasu w zaciszu domu.  Czekamy na Wasze komentarze i sugestie.